Praca z konspektem

Dla każdego roku formacyjnego przygotowany jest osobny konspekt pracy – pomoc dla osoby prowadzącej spotkania. Konspekt jest przygotowany w taki sposób, by dostarczyć narzędzia do przeprowadzenia cotygodniowych spotkań wokół Ewangelii z nadchodzącej niedzieli. Krok po kroku prowadzi przez kolejne miesiące, proponując szczegółowo opisane formy spotkań – adekwatnie do czytań niedzielnych, z uwzględnieniem potrzeb rozwijającej się wspólnoty. Zawiera mnóstwo wskazówek, pomoce naukowe, sugestie i materiały do zastosowania podczas spotkania.

Jeśli jesteś zainteresowany nabyciem materiałów formacyjnych przejdź do zakładki „Sklep” lub kliknij na poniższy przycisk

Jednym z założeń konspektu jest, by był narzędziem interaktywnym

dlatego niezbędnym towarzyszem pracy będzie smartfon z zainstalowaną aplikacją do czytania kodów QR – w wielu miejscach bowiem konspekt odsyła do materiałów, filmów i stron internetowych właśnie poprzez te kody. Dzięki temu konspekt jest tekstem znacznie obszerniejszym, niż wskazywałaby na to ilość jego stron i narzędziem znacznie potężniejszym, niż można by się było spodziewać!

Kliknij na widoczny kod QR, by przejść do strony z odpowiednimi aplikacjami.

Innym założeniem konspektu jest, by zostawiał dużą swobodę prowadzącemu

dlatego ma on charakter otwarty i jest elastyczny. Proponuje wybrane metody czytania Słowa Bożego i zachęca do wprowadzania zróżnicowanych form modlitwy, jednak zawsze ostateczną decyzję wyboru pozostawia osobie prowadzącej spotkanie. Nie ma więc miejsca na powtarzalność i działanie wg sztywnych schematów. Dzięki temu konspekt staje się towarzyszem, który wyzwala kreatywność i radość współtworzenia.

Osoba prowadząca spotkania w ramach formacji Projekt Puls nie musi mieć tytułu doktora teologii, nie musi być biblistą. To, co jest najważniejsze to osobiste doświadczenie Żywego Słowa oraz miłość do Jezusa, Biblii i braci w wierze. Powinna być człowiekiem z wielką pasją do Słowa Bożego i jego mocy ku przemianie życia oraz żywić pragnienie, by inni również doświadczyli mocy Żywego Słowa w swoim życiu.
Wówczas – mając otwartość na prowadzenie Ducha Świętego oraz konspekt formacji danego roku – jest wystarczająco wyposażona, by prowadzić spotkania Małej Grupy Dzielenia!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeśli myślisz o formacji dla Twojej wspólnoty – skontaktuj się z nami!

Jesteś zainteresowany formacją wg Projektu Puls, masz jakieś pytania lub chciałbyś zamówić Konspekt Formacyjny – napisz lub zadzwoń! Dane kontaktowe znajdują się w stopce. Chętnie udzielimy wszelkich informacji dotyczących Projektu Puls, podzielimy się swoim doświadczeniem lub zrealizujemy twoje zamówienie.